Galaktyka Imprez:

WSPIERAMY

EKO
NGO

TELEWIZJA GMINY W DŹWIERZUTY

Kierunek Przyszłość w Zespole Placówek Edukacyjnych

WYJĄTKOWE SERCE
Za nami III Targi Aktywizacji Społeczno – Zawodowej #kierunekprzyszłość.

Rok szkolny wielkimi krokami zbliża się do końca, jednak nie oznacza to końca drogi. Aby pokazać uczniom przyszłość, w Zespole Placówek Edukacyjnych w Olsztynie zorganizowano III Targi Aktywizacji Społeczno – Zawodowej.

Takie spotkanie to nie tylko szansa dla uczniów, ale okazja dla pracodawców na poznanie środowiska osób z niepełnosprawnościami. „Przede wszystkim jest to o tyle ważna inicjatywa, że zbieramy w jednym miejscu zainteresowane podmioty. Zarówno osoby z niepełnosprawnością, czyli tych, którzy kończą szkołę i zastanawiają się nad swoją przyszłością, stąd kierunek przyszłość, ale również wszystkie instytucje, które w tym procesie mogą brać udział” – mówi Wanda Agnieszka Jabłońska, dyrektor Zespołu Placówek Edukacyjnych w Olsztynie.

Na targach zaprezentowały się między innymi Warsztaty Terapii Zajęciowej, Miejski Urząd Pracy w Olsztynie, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Bank Żywności w Olsztynie oraz wiele innych. „Mogą znaleźć szeroką gamę wytworów, które powstają w warsztacie i zakładzie aktywności zawodowej. My sami osobiście bardzo chętnie zaprosimy do współpracy osoby, które niedługo będą kończyły edukację, ponieważ w Zakładzie Aktywności Zawodowej bardzo chętnie poszukujemy pracowników” – mówi Agata Jędrzejewska z Polskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną – Koło w Biskupcu. „Przyjechaliśmy z naszymi wyrobami z naszych 6 pracowni. Prezentujemy nasze dokonania naszych uczestników. Są to różnego rodzaju rzeczy. Bardziej wychodzimy, jeśli chodzi o nasze wyroby, o rzeczy funkcjonalne, czyli mamy różnego rodzaju torebki, kubeczki. Mamy nawiązaną współpracę z gminą Olsztynek i dla nich też tworzymy różnego rodzaju gadżety promocyjne” – dodaje Radosław Szcząchor z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Olsztynku.

III Targi Aktywizacji Społeczno – Zawodowej „Kierunek Przyszłość” to także okazja dla uczniów i osób z niepełnosprawnościami na znalezienie ciekawego i angażującego zajęcia. Na Targach przedstawiono również przykłady dobrych praktyk, omówiono też najważniejsze kwestie związane z pracą z osobami z niepełnosprawnością.